6 Ağustos 2012 Pazartesi

2012 SAÇ MODELLERİ

Selam saygıdeğer blog severler! Ben Zeynep. En son yaza hazırlıkla ilgili H&M yazımı yayınlamıştım sizlere. Şimdi de 2012'nin yazında başlayıp çok uzun bir süre devam edecek olan beğendiğim birkaç trend saç modellerini paylaşacağım sizlerle. Bir sürü taslak kaydettim yok şunu yayınlayayım vsvs. ama hiçbirini yayınlayamadım bir aydır. Malum tatil, tercihler falan filan derken çoğu zamanım gitti. Neyse uzatmayayım da başlayayım bir an önce :)İlk önce şu üstten örmeliyle başlayayım. Genelde yüzü kare şeklinde olan hanımlara daha çok yakışıyor ama makyaj yaparsanız her tür çene yapısına da yakışabilir. Chanel'in bir modeli bu fotoğraftaki. Ben kendime denemeye çalıştım ama saçım kısa olduğu için sonuç olumsuz oldu. :) Ayrıca bu saç modelini öyle her kuaför yapamaz. Biraz el üstünde tutulan bir yere gidin ki iyi bir sonuç alın. Ama siz yeteneğinize güveniyorsanız kendiniz yapabilirsiniz. Saçınızın önünde bulunan tutamları alın ve birbirine örmeye çalışın. Balık sırtının kafanın üst tarafına örülüşü gibi bir şey. Ama eğer uzun süre kafada kalacak bir şey istiyorsanız kuaföre gitmek daha mantıklı ;)

Bir de bu model var. Saçınızı her zaman ördüğünüz gibi örmüyorsunuz. Bu sefer saçınızın ortalarından başlayıp dağınık bir şekilde örüyorsunuz. Böyle sıkı sıkı voleybolcular gibi örmüyorsunuz. Saçınızın yanlarında küçük tutamları serbest bırakıyorsunuz.Fakat tehlikeli bir saç modeli çünkü her an dağılabilir. O yüzden her yere giderken yapmayın. Velhasıl gerçekten güzel bir görünüm ortaya çıkıyor. Hani dağınık topuz var ya, bu da aynı onun gibi; dağınık örgü :)


Şimdi sırada topuzlar var. Ama bantlı topuzlar. :) Bu model çok basit. EĞER SAÇINIZ UZUNSA kullanın. Kısaysa hiç denemeyin bile yarım saat durmaz kafada ve bozulur anında. Şimdi saçımıza LASTİK TOKA ile bir güzel topuz yapıyoruz ve tabii ki  çok sıkı inek yalamış gibi durmayan bir topuz yapıyoruz. Kafada durmasını garantiye almak istiyorsak altlardan küçük mandal tokalarla tutturuyoruz. Sonrasında çok kalitesiz olmayan şöyle güzel duran bir bant takıyoruz. Keyfimize göre değişebilir mesela Accessorize'da var 10-15 TL'ye ucuz saç bantları. Alın onlardan ve kafanızdan düşmeyecek şekilde takın. Ha bir de unutmadan söyleyeyim, hani var ya sanki gerçek saç örgüsüymüş gibi duran bantlar. Onlardan artık takmayın tamam mı please :))Şimdi gelelim sıkı at kuyruklarına. Bu çok cool bir model. O yüzden herkes kullanmasın. Mesela boyu uzun ve yüzü çok toplu olmayan kişiler bağlasın böyle. Çene yapısı da bir zahmet kare şeklinde olmasın. :) SAÇI KISA OLANLAR hiç denemesin bunu. Çok komik duruyor :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Saçınızı tepeden ya da aşağıdan hiç farketmez toplayın sıkı bir şekilde. İsterseniz jöle de sürebilirsiniz azıcık. Eğer abartıya kaçarsanız hem yağlı gibi durur hem de 1. sınıf öğrencileri gibi olur. Mesela saçınızı güzel bi lastik tokayla toplayabilirsiniz. Kurdeleli falan da olabilir. Değişik bir tarz yaratır ;)


Eğer saçınızı dalgalı yapacaksanız sakın böyle bukle bukle yapmayın maşayla. Onun modası geçeli neredeyse  iki yıl oluyor!  Ayrıca ÇOOOOK basit duruyor. Mesela böyle su dalgası gibi hafif dalgalı gözüktüren maşalar var onlardan alın böyle bukle bukle duracağına öyle dursun. O şekilde çok güzel oluyor ;) Böyle gözükmesi için de maşanın kalınlığının kalın olması gerekiyor. Bilhassa ince bir maşa olursa basit durur. Hem böyle her yere gidebilirsiniz. İşe, okula, gezmeye, düğüne vsvs. nereye giderseniz gidin bu saçla mükemmel olursunuz.


Bir de saçı kısa olanlar var benim gibi! :) Öncelikle söylemeliyim ki hiç toplamaya ya da topuz yapmaya kalkışmayın. Hele ki saçınız katlıysa hiç denemeyin. Aradan çıkıyor küçük küçük tutamlar hiç güzel bir görüntü vermiyor. Ama fön çekildiğinde, hafif dalgalar yapıldığında hatta perma yaptırıldığında falan çok güzel oluyor :) Ya da bantlar takın, renkli tokalar takın ve saçınıza hareketlilik katın :) 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder